Dům kultury Ostrov
Vážení návštěvníci,
rádi bychom vás informovali, že objekt Dům kultury je z důvodu realizace dlouho plánovaného projektu Dům kultury v Ostrově – Vybudování kulturního a kreativního centra (KKCO) dočasně uzavřen!
Z těchto důvodů je zavřené Infocentrum, které dále nenabízí obvyklé služby: kopírování, prodej jízdenek a vstupenek apod.
Celý tým Domu kultury se přesunul do budovy Brigádníku, kde jsou nyní kanceláře organizace (vchod zezadu budovy je řádně označený).
Děkujeme za pochopení, omlouváme se a těšíme se po rekonstrukci v kulturně kreativním centru na viděnou.
Kateřina Franka Hálová, Vedoucí IC
Adresa: Mírové náměstí 733, 363 01 Ostrov, Karlovarský kraj
Tel.: +420 724 509 287, e-mail: [email protected]
Vedoucí Infocentra v Domě kultury: Kateřina Franka Hálová
Naše organizace se jmenuje Dům kultury Ostrov a jsme příspěvkovou organizací Města Ostrov. Spravujeme tři objekty, kde se můžete bavit i rozvíjet: Dům kultury Ostrov, Starou radnici a Klášterní areál. Každý objekt je jedinečný a stojí za to v něm nějakou tu akci zažít. Jsme tu proto, aby v Ostrově bylo živo.
Dům kultury, příspěvková organizace města Ostrov, je hlavní dominantou Mírového náměstí a vůbec celé nové části města. Majestátní budova v sobě ukrývá dva kinosály, společenský sál, nahrávací studio, klub, několik kluboven a infocentrum. Pravidelně se tu odehrává řada kulturních a společenských akcí. Každoročně zde probíhá také Dětský filmový a televizní festival Oty Hoffmana, který má v Ostrově tradici už od roku 1969.
Z historie Domu kultury
Objekt kulturního domu byl postaven v letech 1954 – 1955 podle projektu akademického architekta Jaroslava Krauze a Ing. Arch. Josefa Sedláčka. V době svého vzniku patřila budova k nejmodernějším kulturním stánkům v naší zemi. Obdélná dvoupatrová budova je rozčleněna na střední vstupní část a postranní křídla s nárožními rizality. Je největším představitelem tradicionalismu / socialistického realismu v Ostrově. Prvky tohoto slohu jsou stále patrné v podobě skleněných vitráží ve společenských prostorech budovy zachycující hornickou symboliku jáchymovských dolů. Autorsky se na těchto výjevech podíleli akademický sochař Václav Lokvenc spolu s Jarmilou Kalašovou.